megjunaroden sojuz

Македонија

Трајчева е незадоволна што Ременски е ослободена во “Меѓународен сојуз”, ќе се жали на Апелација

Кристијан Ландов
Обвинителката Ивана Трајчева најави жалби за предметот „Меѓународен сојуз“. На неа, особено не и е јасно како судијката Софче Гаврилова-Ефремова ја ослободи експратеничката Фросина Ременски.
Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Ова беше долг и измачувачки процес за мене

Кристијан Ландов
Експратеничката Фросина Ременски која беше разрешена од партиските функции во СДСМ поради предметот „Меѓународен сојуз“ кој тогаш беше во истрага, кажа дека е задоволна од
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на Боки 13: Умре правдата, пресудата е одмазничка

Кристијан Ландов
„Тоа што си го смислиле, тоа го образложуваат“. Ова е ставот на Миле Јовановски кој е осуден на условна казна во „Меѓународен сојуз“, а татко
Македонија

(ВИДЕО) Драма при изрекување на пресудата, Боки 13: Оваа пресуда е доказ дека ти си слуга на Зоран Заев, Господ казнува, не казнуваш ти

Кристијан Ландов
Откако ислуша дел од пресудата, Бојан Јовановски кој доби нови девет години затвор и порача на судијката Софче Гаврилова-Ефремова дека е слуга на експремиерот Зоран
Македонија

Боки 13 доби нови девет години затвор, Ременски е ослободена

Кристијан Ландов
Четири казни за физички и една за правно лице, изрече судијката Софче Гаврилова-Ефремова заедно со судечкиот совет во случајот „Меѓународен сојуз“. На претседателот на невладината
Македонија

Кој ја зборува вистината: „А1он“ му понуди полиграф, Боки 13 прифати да одговара во живо – државата на потег да одобри

Бојан Јовановски-Боки 13 прифати видео-интервју со полиграфско тестирање за да докаже дека ја зборува вистината за случајот „Рекет“ и останатите обвинувања кои ги упати кон
Македонија

Боки 13 со бројни обвинувања до Заев: Еве прилика да видиме кој е педер, а кој маж

А1он
Бојан Јовановски во кратко време преку неговиот адвокатски тим објавува второ отворено писмо, овој пат е адресирано до Зоран Заев. Во продолжение интегрално писмото на
Македонија

Боки 13 стана опасен за околината, Управа за санкции не дозволи интервју за „А1он“ од безбедносни причини

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 прифаќа, но Управата за извршување санкции не дозволува тој да даде интервју со сите детали за случајот „Рекет“ и за обвинувањата кои
Видео Македонија

ВИДЕО: Се скараа судијката и Бојан Јовановски, со обвинувања заврши рочиштето за „Меѓународен сојуз“

Кристијан Ландов
Со караница помеѓу обвинетиот Бојан Јовановски и судијката Софче Гаврилова-Ефремова, заврши рочиштето за „Меѓународен сојуз“. Јовановски побара нејзино изземање од процесот во кој му се
Македонија

Силјан Мицевски: Ми беше кажано дека зад проектите за домови за стари лица стои Владата

А1он
Бизнисменот Силјан Мицевски, сопственик на компанијата „Пелистер”, на денешното сослушување на рочиштето за случајот „Меѓународен сојуз” изјави дека сумата од 720.000 евра што ја дал