megjunaroden sojuz

Македонија

Рочиште за „Меѓународен сојуз“, презентирани пораки на Јовановски со Заев

А1он
Освен контактот на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев и прво обвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз”, Бојан Јовановски, на денешното рочиште се презентираше и “What’s App”
Македонија

Катастарски парцели презентирани на рочиштето за „Меѓународен Сојуз”

А1он
Со вербална расправија меѓу судијката Софче Гаврилова-Ефремова, и обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, започна денешното рочиште за случајот „Меѓународен Сојуз”. Презентација на материјалните доказите
Македонија

Ременски бара да се прикаже снимка од домашниот видео-надзор: Обвинение не може да опстои со незаконско постапување

Кристијан Ландов
Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат како
Македонија

Пораките помеѓу Јовановски и Ременски читани во судница: Боки да ми ги врати парите и нема да има проблем

Кристијан Ландов
Комуникација помеѓу обвинетите Бојан Јовановски и Фросина Ременски на апликацијата „Ватсап“, скоро два часа се читаше на денешното рочиште за случајот поврзан со невладината организација
Македонија

Главната расправа за случајот „Меѓународен сојуз“ презакажана за 19 ноември

А1он
Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека главната расправа за случајот „Меѓународен сојуз“ наместо утре, ќе се одржи на 19 ноември годинава. Причина за презакажувањето, според
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски по средбата со Русковска: Заев да даде исказ дали знаел за финансирањето на 1ТВ

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на средба со обвинителката Вилма Русковска приложил диктафон со аудио запис и транскрипт од материјалот што го добил од „свиркач“.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски се обиде да избега од медиумите: Не знам дали сте вратари или новинари

Кристијан Ландов
По пет часа поминати во Обвинителството за гонење на организиран криминал каде вршеше увид во докази, пратеничката Фросина Ременски најде начин да ја напушти зградата
Македонија

Случај „Рекет“: Јовановски, Јанева и Милески повторно се среќаваат, овојпат на суд

Мери Јордановска
Денеска во 10 часот започнува судењето за случајот „Рекет“. Бојан Јовановски – Боки 13, ексшефицата на СЈО Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец ќе
Македонија

Фирмите поврзани со Боки 13 затаиле данок од 325 илјади евра

А1он
Повеќе од 20 милиони денари или околу 325 илјади евра се индициите за затаен данок од фирмите поврзани со првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски, познат
Македонија

УЈП: Кривични пријави против сојузот на Боки 13, Томато продукција и БМЈ груп

А1он
Против „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски – Боки13, против „Томато продукција“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“  и против „БМЈ медиа груп“, фирма – сопственик на