Боки 13 уште е во болница, Апелација ја одложи јавната седница за „Меѓународен сојуз“

Од:

Јавната седница пред Апелациониот суд Скопје по кривичниот предмет КОКЖ- 153-22 во јавноста познат како „Меѓународен сојуз” закажана за ден 24.04.2023 година се одложи поради неможност на обвинетиот Б…од С. да присуствува на седницата по скоро извршена хируршка интервенција, соопштија денеска од Апелациниот суд Скопје.

Во соопштението се наведува дека Б.С. се уште е хоспитализиран и ја прима неопходната нега.

– За обвинетата J.Е. нема уредна достава, за во судот е известен од бранителот дека има промена на адреса непријавена во судот, по што е до бранителот во рок од три дена да ја достави точната адреса. Заради тоа судот насрочи нов термин за јавна седница на 05.06.2023 година во 11:00 што странките и присутната јавност беа усно известени, информираат од Апелација.

Би можело да ве интересира

Боки 13 е на операција за отстранување на желудникот

Катерина Ѓуровски

Боки 13 хоспитализиран, ќе му се отстранува желудникот

Ана Ололовска

На Боки 13 мора да му се извади желудникот ако сака да преживее – затворот му ја влошил состојбата

А1он

Правниот тим на Јовановски тврди: 11 доктори од Итна помош констатираа дека Боки-13 не може да се лекува во затвор

Горан Наумовски

Боки 13 за брендираната гардероба: Чии ли нечисти раце ми ги носат чантите, чии ли нечисти нозе ми ги носат чевлите?

Катерина Ѓуровски

Правниот тим на Боки-13: Ниту една закана нема да не спречи од реализација на операцијата „Бумеранг”

Горан Наумовски