krvicen sud

Македонија

Во кривичен рочиште за „Тврдина 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е екс-началникот на Петтата управа, Горан