tvrdina 2

Македонија

Во среда втора пресуда за бегалецот Горан Грујевски

Васко Маглешов
Во Кривичниот суд во Скопје в среда судијката Елена Илиевска Јосифовиќ, треба да ја изрече по вторпат пресудата за ексначалникот на петтата управа во МВР,
Македонија

Нови рочишта за „Триста“, „Тврдина 2“ и „Топлик“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Триста“, „Тврдина 2“ и „Топлик“. Во „Триста“ обвинет е
Македонија

„Тврдина 2“: Црни вреќи со хартија и регистри од третата зграда во МВР запалени на „Брест“

А1он
Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот
Македонија

Во Кривичен рочишта за „Тврдина 2“ и „Титаник“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Тврдина 2“ првообвинет е
Македонија

Во кривичен рочиште за „Тврдина 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е екс-началникот на Петтата управа, Горан
Македонија

Нови рочишта за „Тврдина 2“, „Титаник 2“ и „Тарифа“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина 2“, „Титаник 2“ и „Тарифа“. Во случајот „Тврдина 2“,