tvrdina 2

Македонија

ВИДЕО: Судењето за „Тврдина 2“ одложено, СЈО ќе донесе четворица сведоци

А1он
Судењето за „Тврдина 2“ во кое првообвинет е екс началникот на УБК, Горан Грујевски е доложено за 3. јули бидејќи за денеска не беа повикани
Македонија

ВИДЕО: Грујовски дојде на судење за „Тврдина 2“

А1он
Началникот на Петтата управа, Горан Грујовски, кој е првообвинет во случајот на СЈО, „Тврдина 2“, дојде во судница. Во Судот влегоа и обвинители од СЈО.
Македонија

ВИДЕО: Грујевски не доаѓа на суд поради боледување, ама си се појавува на работа

А1он
Рочиштето за предмето на Специјалното Јавно Обвинителство „Тврдина 2“ во кое првообвинет е началникото од УБК Горан Грујевски се одложи за 23. мај поради болест
Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: МВР декласифицираше голем дел од доказите за Тврдина 2

А1он
Успеавме да добиеме решение за декласификација на голем дел од доказите, на наредното рочиште ќе видиме што ќе се случува, рече обвинителката Ленче Ристоска по