ristoska

Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: МВР декласифицираше голем дел од доказите за Тврдина 2

А1он
Успеавме да добиеме решение за декласификација на голем дел од доказите, на наредното рочиште ќе видиме што ќе се случува, рече обвинителката Ленче Ристоска по
Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: Зедовме поголем дел од компјутерските податоци

А1он
Успеавме да воспоставиме соработка со УБК. Како што и веќе информиравме, започна одземањето на документацијата и веќе привршува, очекуваме за час до два да завршиме,
Македонија

Ристоска: Сите ќе одговараат, дури и ако треба ќе го растресеме целиот политички систем

А1он
Предвидените 18 месеци за завршување на истражните постапки и за покренување на обвиненија за случаите кои произлегуваат од незаконското прислушување нема да бидат доволни и
Македонија

СЈО: Обвинителката Ристоска имала сообраќајка со приватно возило

А1он
Од Специјалното јавно обвинителство ја потврдуваат информацијата дека јавниот обвинител Ленче Ристоска имала сообраќајна несреќа на 27-ми декември, додаваат дека патниците поминале без телесни повреди,