goran grujovski

Македонија

Во кривичен рочиште за „Тврдина 2“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е екс-началникот на Петтата управа, Горан
Македонија

Грчкиот Врховен суд утре со одлука за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

А1он
По последното сослушување, зад затворени врати на 27 април, Врховниот суд во Атина, утре ќе ја соопшти одлуката по поднесената жалба за екстрадиција на Горан
Македонија

ТВ 21: Горан Грујевски имал уште еден идентитет – Владимир Варелов!

А1он
Горан Грујевски кој точно еден месец е во бегство и за кого е издадена меѓународна потерница имал уште еден идентитет – Владимир Варелов, објави ТВ
Македонија

ВИДЕО: Грујовски дојде на судење за „Тврдина 2“

А1он
Началникот на Петтата управа, Горан Грујовски, кој е првообвинет во случајот на СЈО, „Тврдина 2“, дојде во судница. Во Судот влегоа и обвинители од СЈО.
Македонија

Кривичен совет: Нема ништо спорно во претресот на СЈО кај Грујовски

А1он
Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 ја прифати жалбата на Специјалното Јавно Обвинителство за претресот во домот на екс началникот во Петтата управа, Горан
Македонија

УБК не сакаат да ги декласифицираат доказите на СЈО, закажано ново рочиште за „Тврдина 2“

А1он
Второто подготвително рочиште за „Тврдина 2“ заврши по жестока расправија за класифицираните документи, кои според одбраната не може да бидат докази. Следното рочиште судијката го
Македонија

ВИДЕО: Горан Грујовски бега од медиумите

А1он
По излегувањето од Кривичниот суд, поранешниот шеф на петата управа кој е обвинетиот во предметот „Тврдина“ Горан Грујовски, избега од камерите. Новинарите го прашуваа дали