trista

Македонија

Нови 9 години затвор за Ѓоко Поповски за набавката на полициски возила

Васко Маглешов
Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години, поранешниот помошник – министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако во декември 2018,
Македонија

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за случаите „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“. Случајот за автобуската
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“, кои од СЈО ги
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“ на СЈО

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и повторената постапка за „Триста“ на Специјалното јавно
Македонија

Нови рочишта за „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“. Во „Триста“ обвинет е поранешниот
Македонија

Нови рочишта за „Триста“, „Тврдина 2“ и „Топлик“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Триста“, „Тврдина 2“ и „Топлик“. Во „Триста“ обвинет е
Македонија

Се изведуваат материјални докази за „Триста“

А1он
Со изведување на материјални докази денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи повторената постапка против поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба
Македонија

Нови рочишта за „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“. Во „Трезор“ првообвинет е
Македонија

На судењето за „Триста“ се презентираат писмени докази

А1он
Со презентација на писмени докази во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Триста” на СЈО, во кој е обвинет поранешниот помошник министер за внатрешни работи
Македонија

„Топлик“, „Триста“ и „Титаник 3“ на СЈО денеска во Кривичен

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Топлик“ и „Титаник 3“ и „Триста“. Во случајот „Топлик“