trista

Македонија

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Саздовски

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Никола Саздовски. Случајот „Траекторија”
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Во предметот „Таргет-Тврдина“ на
Македонија

Нови рочишта за „Монструм“, „Тарифа“ и „Триста“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Тарифа“, „Монструм“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Монструм“, кој се однесува
Македонија

Кацарска: Кажете ѝ на сопругата да не ми ги малтретира пријателите за пресуда!

А1он
На почетокот на повторното судење за предметот „Триста“ на СЈО за набавката на полициските шкоди, судијката Добрила Кацарска му рече на обвинетиот поранешен помошник министер
Македонија

Одново почнува судењето за набавката на полициските шкоди

А1он
Во кривичниот суд во Скопје денеска одново ќе почне судењето за предметот „Триста“ на СЈО, во кој е обвинет експомошникот-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски
Македонија

На 12 март одново ќе почне судењето за набавката на 300 полициски шкоди

А1он
На 12 март во 10 часот во кривичниот суд во Скопје одново ќе почне судењето за предметот „Триста“ на СЈО, во кој е обвинет експомошникот-министер
Македонија

Апелација ја укина пресудата за Ѓоко Поповски, случајот вратен на повторно судење

А1он
Укината е првостепената пресуда за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство и случајот е вратен на повторно судење, потврдија од Апелацискиот суд во Скопје. Одлуката,
Видео Македонија

ВИДЕО: Поповски вознемирен, не сака да ја слушне пресудата за „Тенк“

А1он
Ѓоко Поповски по денешната пресуда, не сака да ја слушне утрешната за „Тенк“, каде исто така е обвинет. По пресудата неговиот адвокат, Стерјо Зиков, рече
Македонија

ВИДЕО: Притвор за Поповски до издржување на казната затвор

А1он
Судот му одреди притвор на поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, кој е осуден на 9 години затворска казна за случајот „Триста“ за незаконска набавка
Македонија

Поповски: Немам алтернативна држава, не размислувам за бегство

А1он
Немам алтернативна држава, не размислувам да бегам, рече Ѓоко Поповски, поранешен помошник министер во МВР, откако судот го осуди на 9 години затвор за набавката