trista

Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи: И човек кој е на смртна постела треба да се соочи со обвиненијата

А1он
Обвинетиот помошник-министер во случајот „Триста“, Ѓоко Поповски, се разболе. Адвокатите до Судот доставија медицинска документација дека е на боледување од 13-ти ноември. Тој не доставил
Македонија

Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинителниот акт за предметот „Триста“

А1он
Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 Скопје го одби приговорот на одбраната на обвинетиот Ѓоко Поповски во предметот „Триста“ и
Македонија

Апелациониот суд ги прифаќа бомбите како доказ во случајот „Триста“

А1он
Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на СЈО за предметот познат како „Триста“ и аудио записи од телефонски разговори ќе може да
Видео Македонија

ВИДЕО: „Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – нови истраги на СЈО

А1он
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување