trista

Македонија

Судењето за „Триста“ презакажано за 19 февруари со нов судија

А1он
Судењето за случајот „Триста“ е презакажано за 19 февруари, а на обвинетиот Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи, ќе му суди нов судија, а
Македонија

Четири рочишта за предмети на СЈО закажани неделава во Кривичниот суд

А1он
Четири рочишта за предмети на Специјалното јавно обвинителство се закажани неделава во Кривичниот суд. Во вторник, на 26 декември закажани се судења за предметите „Траекторија“
Македонија

Повторно одложено судско рочиштето за „Триста“

А1он
Во Кривичниот суд денеска повторно беше одложено рочиштето за предметот на СЈО „Триста“, во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за
Видео Македонија

ВИДЕО: Психијатар ќе проценува дали обвинетиот во „Триста“ може да ги следи судењата

А1он
Поранешниот помошник министер на МВР Ѓоко Поповски за кој обвинителката Фатиме Фетаи рече дека ќе го гони до смрт, се појави во судница. Поповски е
Македонија

Фетаи: Боледувањето е причина да не се оди на работа, а не на судење

А1он
Судењето за помошник министерот во МВР, Ѓоко Поповски, обвинет во предметот „Триста“ е одложено за 27-ми ноември. Неговите адвокати побараа одложување на судењето за две
Македонија

Во Кривичен рочиште за „Триста“.

А1он
Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО, „Триста“. Во предметот „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи
Македонија

Обвинетиот Ѓоко Поповски и натаму не смее да ги оттуѓува „аудито“, станот и нивите

А1он
Експомошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски, кој денеска поради здравствени причини не се појави на судењето и натаму не смее да го оттуѓува автомобилот, станот и