tifani

Македонија

Место приватна шесткатница кај „Тифани“ се предвидуваат државни институции, Центар поднесе жалба за одземеното земјиште

Маја Илиевска-Пачемска
Општина Центар утрово ја поднела жалбата за одземеното корисничко право на државното земјиште до зградата „Тифани“ поради дооформување на соседната парцела на која е превидена
Македонија

Ковачевски и Бесими молчат за трите државни парцели кај „Тифани“ кои стануваат приватни за шесткатница

Маја Илиевска-Пачемска
Министерот за финансии Фатмир Бесими и премиерот Димитар Ковачевски два дена молчат за отуѓувањето на трите државни парцели кај зградата „Тифани“ со кои се дооформува
Видео Истражувања

ВИДЕО: Три државни парцели стануваат приватни за нова шесткатница кај „Тифани“

Маја Илиевска-Пачемска
Три парцели кај зградата „Тифани“ во најстрогиот центар на Скопје од државни стануваат приватни со објаснување од Управата за имотно-правни работи дека се работи за
Македонија

Ивона Талевска ги вратила парите за затаен данок, судот ѝ го врати пасошот

А1он
Новинарката на „Сител“, Ивона Талевска, на државна сметка ја уплатила целата сума од пресудата која ѝ ја изрече судот во предметот за даночно затајување „Тифани“,
Македонија

СЈО се жали на висината на казната за Ивона

А1он
Специјалното јавно обвинителство до Апелациониот суд поднело жалба за висината на казната за предметот „Тифани“. Новинарката Ивона Талевска почнала да враќа дел од сумата, која
Видео Македонија

ВИДЕО: Ивона Талевска призна вина за „Тифани“

А1он
Новинарката Ивона Талевска денеска во судот призна вина за случајот „Тифани“, што Специјалното јавно обвинителство го покрена против неа. Обвинителката Елена Јосифовска, пред судијката Софија
Македонија

На Ивона Талевска ќе ѝ се суди за затајување данок, судот го одобри обвинението за „Тифани“

А1он
Кривичниот суд го одобри обвинението на специјалното јавно обвинителство за предметот „Тифани“ во кој Ивона Талевска е обвинета за даночно затајување. „Судија за оценка на