tabla

Македонија

(ВИДЕО) Бујар Османи како Вучиќ: Со креда на табла ја нацрта преговарачката рамка со ЕУ

Орце Костов
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи сними видео во кое даде кратко објаснување на суштината на преговарачката рамка со ЕУ, што според него е одговор
Македонија

Кривична пријава за директорот на Центарот за култура во Кичево кој постави табла со албанско знаме

А1он
Против директорот на Центарот за култура во Кичево, Мазлам Османи, поднесена е кривична пријава откако во јавноста беше обелоденет случајот дека во оваа установа поставена
Македонија

Пред Владата е поставена таблата со новото уставно име

Кристијан Ландов
На фасадата од Владата е поставена таблата со новото име на државата, Република Северна Македонија. Натписот е преведен на три јазици, македонски, англиски и албански.
Видео Македонија

ВИДЕО: „Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – нови истраги на СЈО

А1он
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување