total

Економија

Јунајтед груп станува членка на Алијансата за одговорно работење

А1он
Водечкиот телекомуникациски и медиумски провајдер во Југоисточна Европа – Јунајтед Груп, во чии рамки работи компанијата Тотал ТВ во С. Македонија, стана членка на Алијанса
Видео Македонија

ВИДЕО: Одложено судењето на Латас за „Тотал“

Виктор Јованов
Денешното рочиште за случајот „Тотал“ каде обвинет е новинарот и поранешен уредник Драган Павловиќ Латас е одложено за 17 октомври поради отсуство на член на
Македонија

Немаше кој да му пушта „бомби“ на Латас во судницата

Васко Маглешов
Судијата Ѓоко Ристов го одложи денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО во кое обвинет е Драган Павловиќ Латас поради тоа што во судот, поради
Македонија

Нови рочишта за „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Тотал“ се
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Во предметот „Таргет-Тврдина“ на
Македонија

Државата му должела на Латас оти платил повеќе данок – судењето за „Тотал“ по третпат почнува од почеток

А1он
По третпат од почеток ќе почне судењето за новинарот Драган Павловиќ Латас за затајување данок. Судијата Ѓоко Ристов го одложи денешното рочиште, поради оправдано отсуство
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжуваат судењата за случаите „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „ТНТ“, се наоѓа во доказна
Македонија

СЈО контра невладините: „Тотал“ и „Труст“ застаруваат дури за 40 години

А1он
Специјалното јавно обвинителство по вчерашниот брифинг на неколку граѓански организации кои тврдеа дека предметите „Тотал“ и „Труст“ може делумно да застарат со измените на Кривичниот
Видео Македонија

ВИДЕО: На Латас може да му застарат за прогон 5 години даночно затајување во „Тотал“

А1он
Предметот „Тотал“ кој е оформен за кривичното дело сторено во период од 1 јануари 2008 до 15 март 2016 години, за даночно затајување за даночните
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Тотал“ и „Трезор“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, „Тотал“ и „Трезор“. Предметот „Титаник“, што се однесува на