total

Македонија

„Тотал“ одложен поради спреченост на претседателот на судечкиот совет

А1он
Поради спреченост на претседателот на судечкиот совет, одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“. Новото судско рочиште е закажано за 21 декември во 10 часот.
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тотал“

А1он
Со слушање на преостанатите „бомби“ денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. На минатото рочиште во судницата
Македонија

ВИДЕО: Болест на судијката го одложи рочиштето за „Тотал“

А1он
Поради болест на судијката Совче Гаврилова Ефремова одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латас. Павловиќ-Латас е
Македонија

Завршни зборови за Јанкулоска во „Тенк“, нови рочишта за „Тотал“, „Тортура“ и „Тарифа“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска закажани се завршни зборови за предметот „Тенк“ во кој се води одвоена постапка против обвинетата поранешна министерка Гордана Јанкулоска, како
Македонија

Судењето за „Тотал“ одложено за 3 октомври

А1он
Судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство се одложува за 3 октомври поради настаната промена на сопственичката структура на правното лице „Медијамакс“, кое заедно
Македонија

Нови судски рочишта за „Тотал“ и „Транспортер“

А1он
Нови судски рочишта за случаите „Тотал“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство денеска треба да се одржат во Кривичниот суд во Скопје. Во „Тотал“ обвинет
Македонија

Никако да почне главната расправа за предметот „Тотал“

А1он
На барање на адвокатите на новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, поради лични и семејни причини денеска повторно беше одложено судското рочиште за предметот „Тотал“.