total

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бубевски: На 7. декември ќе почне главната расправа за „Тотал“

А1он
Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО очекува в четврток да почне главната расправа за случајот „Тотал“. Според него, на денешното рочиште се покажало дека судот доследно
Видео Македонија

(ВИДЕО) Латас: Тоа што му е дозволено на Зоран Заев да важи и за мене

А1он
„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев.
Видео Македонија

ВИДЕО: На Латас му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

А1он
На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“ му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното
Македонија

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“: Прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

А1он
Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „Макфакс“.
Видео Македонија

ВИДЕО: „Триста“, „Табла“, „Тотал“ и „Тифани“ – нови истраги на СЈО

А1он
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи денеска презентираше нови четири истраги за четири лица. Првиот предмет „Табла“ се однесува на злоупотреба на службена положба и овластување