total

Македонија

Нови судски рочишта за „Тотал“ и „Транспортер“

А1он
Нови судски рочишта за случаите „Тотал“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство треба се одржат денеска во Кривичниот суд во Скопје. Во „Тотал“ обвинет е
Македонија

Латас побара да ги чита транскриптите од 40 „бомби“

А1он
Адвокатките на Драган Павловиќ – Латас, пред почетокот на главната расправа за предметот „Тотал” ги побараа транскриптите од 40 „бомби“ кои се доказ во судската
Македонија

Завршни зборови за „Тенк“, нови рочишта за „Тендери“ и „Тотал“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска закажани се рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тенк“, „Тендери“ и „Тотал“. На рочиштето за „Тенк“ треба да бидат
Македонија

Продолжуваат судењата за „Тенк“, „Тарифа“ и „Тотал“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот „Тенк“ за набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра во кој обвинети се поранешниот
Македонија

Нови судски рочишта за „Топлик“ и „Тотал“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Топлик“ и „Тотал“. Минатото рочиште за „Топлик“ беше одложено поради болест на
Македонија

Одложено судењето против Латас поради лични и семејни причини

А1он
Судењето против Драган Павловиќ Латас за случајот „Тотал“ на СЈО денеска беше одложено поради лични и семејни причини. Судијката Славица Наумова Јосифовска го одложи судењето