nikola sazdovski

Македонија

Судењето на трето обвинетиот во случајот за убиството на Никола Саздовски одложено за 2 април

А1он
Судењето против трето обвинетиот за убиството на Никола Саздовски, Јетон Љужам, кој беше во бегство, а од пред неколку месеци е екстрадиран од Германија, одложено
Македонија

Продолжува судењето на третообвинетиот во случајот за убиството на Никола Саздовски

А1он
Во Основниот Кривичен суд Скопје денеска треба да продолжи судењето против трето обвинетиот за убиството на Никола Саздовски, Јетон Љужам, кој беше во бегство, а
Македонија

ОЈО за уште едно лице поднесе обвинителен акт за убиството на Саздо

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против 21-годишен скопјанец за убиството на Никола Саздовски Саздо и достави предлог за
Македонија

Случај „Саздовски” одбраната бара преквалификација на обвинението, обвинителство да се потврдат казните

А1он
Одбраната на обвинетите во случајот „Саздовски” и обвинителот Јован Стефановски од Вишето ЈО – Скопје, денеска во Апелацискиот суд Скопје ги образложија своите жалби по
Македонија

Екстрадиран третиот обвинет за убиството на Саздо

Кристијан Ландов
Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во Германија, а МВР
Видео Македонија

(ВИДЕО) Братот на Бесир Беља: Не ја прифаќаме пресудата, се уште нема правда во Македонија

А1он
Ние не ја прифаќаме оваа пресуда и ќе се жалиме до Апелација. Видовме дека се уште нема правда во Македонија, казната е превисока, рече Бесарт
Видео Македонија

(ВИДЕО) Таткото на Саздовски: Родителите да кажат каде е третиот осомничен кој е во бегство

А1он
Ни една мајка не треба да го закопа својот син, казната е толкава колку што е предвидено во законот. Не можам да кажам дека не
Видео Македонија

ВИДЕО: По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

А1он
Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесир Беља и Скендер Демири кои на 29 јуни безмилосно го претепаа 20-годишниот Никола
Македонија

Во Кривичен пресуда за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и