trista

Видео Македонија

ВИДЕО: 9 години затвор за Ѓоко Поповски

А1он
Поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, е осуден на 9 години затворска казна за случајот „Триста“ за незаконска набавка на 300 полициски возила за МВР
Македонија

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

А1он
Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за
Македонија

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

А1он
Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите
Македонија

Завршните зборови за предметот „Триста“ закажани за 16 мај

А1он
Со испитување на првообвинетиот Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи, денеска во Кривичниот суд продолжи судењето по предметот „Триста“ , во кој се суди
Македонија

Во Кривичен нови рочишта за „Триста“ и „Насилство во Центар“

А1он
Нови рочишта денеска во Кривичнит суд треба да се одржат за предметот „Триста“ и за одвоената постапка во случајот „Насилство во општина Центар“. Одвоената постапка
Македонија

Нови рочишта за „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“. На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот