trevnik

Видео Македонија

(ВИДЕО) Joвески: На судии како оние кои го ослободија Латас, не им е местото во правосудството

Васко Маглешов
Првиот човек на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, рече дека го поддржува решението за ветинг или друга форма на проверка на судиите и обвинителите, особено по
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јосифовска: Ќе се жалиме зашто судот го ослободи Латас

Васко Маглешов
Обвинителката Елизабета Јосифовска од специјалното јавно обвинителство по ослободителмната пресуда за Драган Павливќ Латас и неговите браќа за бесправна градба на викендички во Зелениково, изјави
Видео Македонија

ВИДЕО: Судот ги ослободи Латас и браќата од обвинение

Васко Маглешов
Тричлениот судиски совет на Кривичниот суд во Скопје донесе ослободителна пресуда за новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан, кои беа обвинети
Македонија

Пресуда за случајот „Тревник“ на СЈО

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство, каде обвинети се Драган Павловиќ-Латас и неговите
Македонија

Нови рочишта за „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Центар“ и „Шпион“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Општина Центар“ и „Шпион“. Во
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Насилство во Центар“ и „Тревник“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Титаник“, „Насилство во општина Центар“ и „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во
Македонија

Во Кривичниот суд рочишта за „Титаник 2“ и „Тревник“

А1он
Рочишта за предметите на СЈО „Титаник 2“ и „Тревник“ треба да се одржат денеска во Кривичниот суд во Скопје. На претходното рочиште за случајот „Титаник