lekuvanje

Македонија

Боки 13 пуштен на слобода: Затворската казна во прекин поради лошата здравствена состојба

Александар Тодески
Поради лошата здравствена состојба, Бојан Јовановски – Боки 13 е пуштен на слобода, потврдуваат извори на А1он. Јовановски, кој издржува затворски казни за предметите „Рекет“
Магазин

Револуционерен пробив во лекувањето на ракот: ви го претставуваме Витацептин

А1он
Појавата на Vitaceptin претставува револуционерен напредок во областа на онкологијата, како врвен производ кој ветува надеж и олеснување на пациентите со рак и сите оние
Македонија

Момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар е испратено на лекување во Бугарија

А1он
Министерството за здравство информира дека момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар е испратено на лекување во најголемиот центар за изгореници на