sudenje krivicen sud

Македонија

Случај „Рекет“: Јовановски, Јанева и Милески повторно се среќаваат, овојпат на суд

Мери Јордановска
Денеска во 10 часот започнува судењето за случајот „Рекет“. Бојан Јовановски – Боки 13, ексшефицата на СЈО Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец ќе
Македонија

Ново рочиште за предметот „Трезор“

А1он
Ново рочиште во кривичниот суд за денеска е закажано за случајот „Трезор“ за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за
Македонија

Судењето за изборни нерегуларности треба да продолжи со изведување материјални докази

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочишта за случајот на СЈО „Титаник“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка