saso mijalkov

Македонија

ВИДЕО: Мијалков во автомoбил со затемнети стакла однесен на Водно во домашен притвор

Кристијан Ландов
Во полициски автомобил со затемнети стакла, Сашо Мијалков беше изнесен од Обвинителството за гонење на организиран криминал. Автомобилит беше во придружба на две полициски и
Македонија

ВИДЕО: Мијалков е со адвокатот кај Русковска, не одговара кај бил неговиот клиент изминатите три дена

Кристијан Ландов
Адвокатот Петар Василев е во Обвинителството заедно со Сашо Мијалков, каде повеќе од час и половина е во зградата со обвинителката Вилма Русковска. Тој излезе
Македонија

Шекеринска: Ќе бараме политичка, но кај некои и кривична одговорност за бегството на Мијалков

А1он
Кај сите органи што потфрлиле ќе мораме да бараме и политичка, но од некои луѓе ќе мора да бараме и кривична одговорност. Ова не се
Македонија

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

А1он
Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Договорени сте, душата ми се пара додека гледам како се правдате

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинува дека токму премиерот Зоран Заев е виновен за бегството на Сашо Мијалков. „Дадовме 24 часа, вашата криминална истрага
Македонија

Ова покажува дека имаме правосуден систем кој работи заедно со криминалците: Најчевска смета дека Мијалков одамна требало да е во притвор

Сашо Мијалков требало да биде во притвор уште кога е започнат предметот „Таргет-Тврдина“ во 2017 година без да се чека, посочува за „А1он“ професорката Мирјана
Видео Македонија

ВИДЕО: Седум часа синовите на Мијалков седат во полициска станица, се чека да кажат каде избегал татко им

А1он
Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да извади
Македонија

Русковска прва алармирала дека Мијалков ќе избега, таа за „А1он“ раскажа што се случувало изминативе два дена

Кристијан Ландов
Обвинителката Вилма Русковска е првата личност што добила оперативни сознанија дека Сашо Мијалков може да избега пред изрекувањето на пресудата за предметот „Таргет-Тврдина“. Нејзините информации
Видео Македонија

ВИДЕО: Одземени актовки, документи, телефони од возило на обезбедувачите на Мијалков

Габриела Димковиќ-Мишевска
Откако повеќе од три часа беа на распит, полицијата направи и претрес во возилото марка „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедување на Сашо Мијалков. Полициски
Македонија

Во саботата имало информација дека Мијалков спрема бегство, се барало затворски но судот се решил за куќен притвор

Првите информации за можно бегство на Сашо Мијалков ги имало Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција уште во саботата, дознава „А1он“. Според нашите