gordana jankuloska

Македонија

Гордана Јанкуловска излезе од затвор

По три години и еден месец ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, излезе од затворот „Идризово“. Одлуката ја донесе Апелациониот суд, а излегувањето од затвор
Македонија

Јанкуловска од 1 ноември на условен отпуст, Апелација и ја уважи жалбата

А1он
Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на осудената Гордана Јанкуловска од Скопје, при што решението на Кривичниот совет на Основниот кривичен суд
Македонија

Средба на Мицкоски со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес имаше средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“
Македонија

Двојни аршини: Мијалков привилегиран и во затвор, правилата за затворениците – не важат и за него

Кристијан Ландов
Ексминистерката Гордана Јанкулоска осудена за „Мерцедесот на Груевски“, против која се водат две постапки, не може да оди на викенди како поволност што ја нуди
Македонија

Јанкулоска е сама во соба и иако сакаше, не работи во затворскиот весник

Кристијан Ландов
Ексминистерката Гордана Јанкулоска не е ангажирана во изработка на интерниот затворски весник, бидејќи нема време поради тоа што е постојано на суд. Таа изрази желба
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатката на Јанкулоска: Спроведувањето во затвор е незаконско, таа не можеше да бара одлагање на казната

Кристијан Ландов
Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулвска која вчера беше спроведена во „Идризово“ за издржување на затворската казна од четири години, вели дека нејзиното спроведување
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкулоска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата

А1он
„Гордана Јанкуловска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев,“ реагира вечерва ВМРО-ДПМНЕ на спроведувањето на поранешната министерка за внатрешни работи и
Македонија

Јанкулоска спроведeна во затворот Идризово, нема да има контакт со сите затвореници

Кристијан Ландов
Ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска од нејзиниот дом е спроведена во затворот Идризиво, потврдуваат за „А1он“ од МВР. Таа таму ќе треба да ја
Македонија

Полицијата во станот на Јанкулоска, ќе ја спроведуваат во затвор

Кристијан Ландов
Ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска доби упатен акт од судија за извршување на санкции за да биде спроведена во затвор, дознава „А1он“. Ова следува
Македонија

Врховен суд уште не го доставил предметот ,,Тенк” до кривичен, Арслани апелира на трпение

А1он
Врховниот суд на Република уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор