slucaj tenk

Македонија

Јанкулоска спроведeна во затворот Идризово, нема да има контакт со сите затвореници

Кристијан Ландов
Ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска од нејзиниот дом е спроведена во затворот Идризиво, потврдуваат за „А1он“ од МВР. Таа таму ќе треба да ја