Средба на Мицкоски со Јанкулоска: Неправдата никогаш не нè скршила!

Од:

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес имаше средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

„Средба силна колку Горде. Неправдата никогаш не нè скршила“ – напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

Мицкоски за дипломатските пасоши на антикорупционерите: Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните

Мицкоски: Нема да дозволам сопственици на веледрогерии да се богатат на сметка на здравјето на граѓаните

(ВИДЕО) Мицкоски за СДСМ: Оставија буџет без пет милијарди денари за пензионерите и 3,7 милијарди денари за земјоделците

(ВИДЕО) Секој заслужува шанса, вели Мицкоски за предлозите за заменици-министри

Горан Наумовски

СДСМ: Дали Мицкоски патувал за Вашингтон во луксузна бизнис класа со карта која чини над 4.000 евра?

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Транзитот на гас низ Македонија е во корист на Европа – работиме на изградба на интерконектори