saso mijalkov

Македонија

Маричиќ овојпат не го коментира ослободувањето на Мијалков, не се ни повлекува од идната Влада

Кристијан Ландов
Министерот за правда во оставка, Бојан Маричиќ, овојпат за „А1он“ кажа дека не сака да ја коментира одлуката Апелација за ослободувањето на Сашо Мијалков. Ова
Македонија

Решението Мијалков да биде пуштен од притвор до вечерва ќе биде пратено до „Шутка“

А1он
Решението на Апелација за Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор стигнало во Кривичниот суд и во текот на денот ќе биде доставено и
Македонија

Одбраната на Мијалков: Имаме гаранција која е спроведена, а нашиот клиент е во притвор

А1он
Апелацискиот суд направи проценка на сите околности по опасност од бегство и Кривичниот совет требаше да го спроведе решението за нашиот клиент да излезе. Во
Македонија

Одбраната на Мијалков бара реакција од израелската Амбасада по тврдењата дека „имал блиски врски со Израел“

А1он
Адвокатите на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска информираа дека испратиле писмо до израелскиот амбасадор, откако во образложението за одлуката на Основниот кривичен суд
Македонија

Недозволиво е Маричиќ и Николовски да изразуваат незадоволство против судска одлука за Мијалков

Недозволиво е министер да изрази незадоволство против судска одлука. Ова е ставот на извршана директорка на коалицијата „Сите за правично судење“ Натали Петровска откако министрите
Македонија

Мијалков со нова жалба до Апелација ќе ја бара слободата, Кривичен одредил притвор поради контакти со странски служби

Кристијан Ландов
Сашо Мијалков бара да биде ослободен од притвор преку нова жалба до Кривичниот совет на Апелација. Ова доаѓа откако вчера од второстепениот суд му беше
Македонија

Триесетдневен притвор за Мијалков

А1он
Кривичниот суд го прифати предлогот на Обвинителството за 30 дневен притвор за Сашо Мијалков, обвинет во предметот „Плацеви на Водно“. „Постапувајќи по предлог на Основното
Македонија

Се бара Мијалков да оди во притвор за „Плацеви на Водно“ откако беше ослободен со гаранција од 11 милиони евра

А1он
Обвинителството по денешната одлука на Апелација Сашо Мијалков да се ослободи од затворскиот притвор, до Кривичниот суд поднесе предлог за определување на притвор за Мијалков
Македонија

Николовски: Јавноста има право да знае врз која основа судиите ја донеле оваа одлука

А1он
Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, Љупчо Николовски, на Фејсбук ја коментира одлуката на Апелација Сашо Мијалков да биде ослободен од затворскиот притвор. „Одлуката
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Евтин е театарот на Маричиќ и СДСМ која е во коалиција со криминалот

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение ја коментираат одлуката на Апелација, Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор. „Во услови кога државава е 111-то место