zoki kiceec

Македонија

Кој е Зоки Кичеец – од шанкер и вратар по кафулиња до посредник со подземјето

Зоран Милески, или попознат како Зоки Кичеец прекарот го добива по родното Кичево, a во јавноста беше познат како човек близок до Сашо Мијалков, односно
Македонија

30 дена притвор за Зоран Милески Кичеец

Васко Маглешов
Второосомничениот во случајот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција,  за противзаконито влијание, Зоран Милески, познат како Кичеец, доби 30 дневен притвор од судија
Видео Македонија

ВИДЕО: Зоки Кичеец донесен на распит во Кривичниот суд

Виктор Јованов
Бизнисменот Зоран Милевски Кичеец, попладнево е уапсен и донесен на распит во Кривичниот суд. Според шпекулациите во јавноста Кичеец е второосомничен за делото „Примање награда
Видео Македонија

ВИДЕО: Боки 13 со помош на обвинител барал рекет од бизнисмен од 8 милиони евра

Мери Јордановска
Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, се осомничени за примање награда за противзаконито влијание, а едниот од нив
Македонија

Русковска бара притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Кристијан Ландов
Шефицата на Обвинителството за организиран криминал, Вилма Русковска, бара од Кривичниот суд да изрече мерка притвор за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран
Македонија

Уапсен е и Зоки Кичеец, заедно со Боки 13

Кристијан Ландов
Бизнисменот Зоран Милески познат како Зоки Кичеец е уапсен заедно со Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Неофицијално, истрагата е отворена за рекет. Во последно