kiceec

Македонија

Кичеец си оди на викенди и користи годишен одмор, иако претходно му беа скратени привилегиите поради сообраќајката

А1он
Двапати осудениот Зоран Милески-Кичеец продолжил да ги користи привилегиите во затворот од отворен тип во Струга. Според извори на „А1он“ тој оди на слободни викенди
Македонија

Кичеец се спогоди и доби шест месеци затвор за сообраќајката во која загина едно лице

Шест месеци затвор доби Зоран Милески-Кичеец за сообраќајката која ја предизвика во близина на Стража, а загина едно лице, дознава „А1он“. Оваа казна му е
Македонија

Кичеец преместен од отвореното, во полуотвореното одделение на затворот во Струга

А1он
Управата ја извршување на санкции ја информира јавноста дека осуденото лице Зоран Милески – Кичеец е преместено од отвореното во полуотвореното одделение во Затворот Струга.
Македонија

Кичеец осомничен дека ја предизвикал сообраќајката на „Стража“ – претекнувал на полна лента

А1он
Причина за тешката сообраќајна несреќа во која седум лица беа повредени, а едно го загуби животот е претекнување на полна линија, наведуваат од ОЈО Гостивар.
Македонија

Зоран Милески – Кичеец бил на 30-дневно отсуство поради неодложни лекарски прегледи

А1он
Зоран Милески – Кичеец, кој издржува затворска казна за случајот „Рекет“ во затворот во Струга, според болнични извори, е еден од учесниците во сообаќајната несреќа,
Македонија

Милески се преселил, за барањето за одложување на казната надлежен е судот во Охрид

А1он
Молба за одлагање на правосилно изречената казна затвор, од страна на осудениот Зоран Милески – Кичеец, е доставена до надлежниот судија за извршување санкции кој
Македонија

Зоран Милески – Кичеец се уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“

А1он
Зоран Милески – Кичеец се уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“, на издржување казна затвор од три години за случајот „Рекет“, информира за
Македонија

Апелација делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески за „Рекет“

А1он
Апелацискиот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески во случајот „Рекет“ на начин што ја потврди првостепената пресуда, по однос на вината