kiceec

Македонија

Кичеец за „А1он“: Снимките се автентични, имав повеќе состаноци со Мицкоски

Кристијан Ландов
Зоран Милески – Кичеец за „А1он“ вели дека снимките објавени на „Јутуб“ се автентични. Тој потврди дека имал состанок со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,
Македонија

Нови аудиобомби: Мицкоски имал средба со Кичеец, договарале интензивна соработка за изборите во Западна Македонија

Кристијан Ландов
На четири објавени тонски снимки со времетраење од 4, 17, 2 и 1 минута се слушаат разговори од состанок меѓу Мицкоски, Кичеец и женска личност.
Македонија

Зоран Милески-Кичеец пуштен на слобода до правосилноста на пресудата

Кристијан Ландов
Зоран Милески-Кичеец е ослободен од домашен притвор, а со тоа, одлуката на жалбата за тригодишната затворска казна која ја има поднесено до Апелациониот суд ќе
Видео Македонија

ВИДЕО: Три години затвор за Зоран Милевски – Кичеец за „Рекет“

Мери Јордановска
Tретообвинетиот за случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец е осуден на три затвор откако тој вчера призна вина за случајот и предметот за него беше одвоен од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата за „Рекет“ е фарса, целта е да се одвлече вниманието од Заев

А1он
Истрагата во случајот Рекет е фарса, која има за цел да го одвлече вниманието на јавноста од Зоран Заев и врвот на власта, без кој
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако сум зел пари од Кичеец, не треба Рускоска да ме спроведе, сам ќе се пријавам во притвор

Габриела Димковиќ-Мишевска
Власта сака да ме вовлече и инкриминира во случајот „Рекет“, сакаат да создадат слика во јавноста дека Мицко зел пари од Зоки Кичеец, рече лидерот