kiceec

Македонија

Кичеец дал изјава во полициска станица за објавените аудио разговори со Мицкоски и Дака

Кристијан Ландов
Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ
Македонија

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

А1он
Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за
Македонија

Нов дел од разговорите Мицкоски-Кичеец, Мијалков плаќал автобуси за митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Во новата снимка, која трае само 23 секунди, а во која се слуша нов сегмент од разговорите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и осудениот
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

А1он
Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои
Македонија

Мицкоски тврди дека разговорот меѓу него и Милески е монтиран за потребите на СДСМ

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја потврдува автентичноста на разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, оценувајќи
Македонија

Нова снимка: Мицкоски против закон со кој „Империја“ ќе продолжи, а Камчев му помогнал за долговите од Груевски

А1он
Ново продолжение од снимениот разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска која е ексвработена во болницата „Систина“
Македонија

Евентуална постапка за најновите „бомби“ може да покрене ОЈО-Скопје, смета Русковска

А1он
За раговорите кои деновиве беа пласирани на интернет порталите во кои се слушаат гласовите на лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски,
Македонија

Женскиот глас на снимките е блиска соработничка на Мицкоски, вработена кај Камчев

Кристијан Ландов
Ексраководителката во Агенцијата за вработување, придружник на Христијан Мицкоски во странство, а сега вработена во болницата „Систина“, Слободанка Алексовска, е третата личност чиј глас се
Македонија

(ВИДЕО) Николовски за снимките со Мицкоски и Кичеец: Се потврдува вистината, ова е основ за постапка за изборен криминал

Кристијан Ландов
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, посочи дека од аудио материјалот укажува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја излажал јавноста дека немал средби со
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема било што незаконски во објавените снимки

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нема ништо незаконски во објавените аудио-материјали, а доколку има било што кое е инкриминирачко за претседателот Христијан Мицкоски, партијата ги повикува надлежните