den doncev

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

А1он
Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои
Македонија

(ВИДЕО) Чулев: Распитот на Ден Дончев, стандарно полициско постапување

А1он
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска оствари работна посета на СВР Куманово на која со припадниците на СВР разговарале за состојбата со криминалитетот на
Македонија

Ден Дончев: Не сум уапсен

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, демантира дека бил уапсен и спроведен во полициска станица, како што објавија повеќе портали. Дончев во изјава
Македонија

Владата ја прифати оставката од директорот на ФЗО, Ден Дончев

Кристијан Ландов
Владата му ја прифати оставката на директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, за која како што велат, била поднесена од приватни и семејни
Македонија

Директорот на ФЗО поднесе оставка: Имав намера ова да го направам и порано

Кристијан Ландов
Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја
Македонија

Електронски рецепти за хронично болните, нема потреба да се оди на лекар

Мери Јордановска
Директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев денеска го претстави новиот таканаречен „електронски рецепт“, со кој хронично болните лица повеќе нема да имаат потреба
Македонија

Новачевски до Дончев: Имате 5 дена да ги документирате Вашите тврдења или да ми се извините , во спротивно следува тужба

А1он
Преку соопштение Ристо Новачевски ги демaнтира како што вели небулозните тврдења на Г-динот Ден Дончев директор на фондот за здравство изнесени на прес конференција во
Македонија

Ден Дончев: Нема казнувања на малите фирми – ќе го уништиме големиот криминал кој секогаш е во врхушката на власта

А1он
Носителот на кандидатската листа за ИЕ 1 Ден Дончев на Коалицијата ВМРО за Македонија, со мобилниот тим по Министерството за надворешни работи, имаа средби со
Македонија

(ВИДЕО) Дончев: Истите оние кои го уништивме едноумието на комунизмот ќе го уништиме едноумието на ДПМНЕ

А1он
Народот порано велеше „туѓината пуста да остане“. Туѓината денес е поубава, има работа, плати, стандард, владеење на правото, економски права и слободи. Во Македонија нема,