На Јутјуб објавени уште две аудиоснимки за Ден Дончев

Од:

Уште две нови аудиоснимки се појавија вечерва на новоотворен Јутјуб канал под име Дон КорлеДонев, под наслов „Силно светнал ден 1 и 2“.

На снимките наводно е гласот на поранешниот директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев.

Пред неколу дена на Јутјуб беа објавени три аудио и една снимка за Дончев.

Тој денеска беше повикан во Полициската станица Карпош да даде изјава во однос на аудио и видео снимките и по извршениот разговор си заминал.

– Д.Д. беше поканет со покана за разговор во ПС Карпош и уредно се пријави сам. По извршениот разговор, си замина, информираа од МВР.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чулев: Распитот на Ден Дончев, стандарно полициско постапување

Ана Ололовска

Ден Дончев: Не сум уапсен

Кристијан Ландов

Владата ја прифати оставката од директорот на ФЗО, Ден Дончев

Кристијан Ландов

Директорот на ФЗО поднесе оставка: Имав намера ова да го направам и порано

Кристијан Ландов

Електронски рецепти за хронично болните, нема потреба да се оди на лекар

Мери Јордановска