snimki

Македонија

Женскиот глас на снимките е блиска соработничка на Мицкоски, вработена кај Камчев

Кристијан Ландов
Ексраководителката во Агенцијата за вработување, придружник на Христијан Мицкоски во странство, а сега вработена во болницата „Систина“, Слободанка Алексовска, е третата личност чиј глас се
Македонија

Милошоски утре во Обвинителството ќе ги предаде снимките за Заев

А1он
Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски утре во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција треба да ги предаде снимките што вчера
Македонија

Обвинителство за снимките околу „Рекет“: Го анализираме материјалот, па ќе видиме дали ќе повикаме лица да дадат исказ

Кристијан Ландов
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето кое ги објавува снимките. Оттаму велат дека преку
Македонија

Италијанецот Гајзер: Не сакам да бидам вовлечен во политички борби, ја штитам Македонија од понижување

Кристијан Ландов
Новинарот Ларис Гајзер, кој истовремено е сопственик на италијанскиот весник „Ла верита“ каде два дена се објавуваат аудио и видеоматеријали за случајот „Рекет“, на кои