antonio milososki

Македонија

Милошоски: РЕК Битола – душманско крадење преку „РУД Коп ДООЕЛ”, „Марковски Компани” и „Дигер ДОО”- Битола

А1он
РЕК Битола – душманско крадење преку “РУД Коп дооел”, “Марковски Компани” и “Дигер доо”- Битола. Држ.завод за ревизија на 11 јули 2024 објави Ревизорски извештај
Македонија

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

А1он
Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата на опозициските партии на Албанците „Вреди“ и Движењето
Македонија

Милошоски: Владата се брза да протне уште стотина свои обвинители и судии, бидејќи знае дека е во заминување

А1он
Скандалот со М-НАВ уште еднаш покажа дека оние кои незаслужено станале обвинители и судии се тие кои ја рушат довербата во правосудството. Загрижувачки е што
Македонија

Милошоски го спасија измените на кривичниот законик: Нема да одговара за злоупотреба на службена положба во „Моќник“

Орце Костов
Кај десет од обвинетите во предметот „Моќник“ во кој обвинети се и пратеникот Антонио Милошоски и неговиот татко, Јавниот обвинител изврши преквалификација на кривичното дело
Македонија

Милошоски до Маричиќ: Кога си неизживеан вицепремиер, умислен мачомен и без срам провоцираш жена, сопруга и пратеничка со недоличен сексизам

Орце Костов
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди пратеничката Дафина Стојаноска.
Македонија

Предвремени избори до крајот на оваа година, бара Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ изразил благодарност за сплотеноста на пратеничката група затоа што покажала дека ја почитува волјата на народот и е против наметнати уставни
Македонија

Милошоски: Словенија и Хрватска се согласија компромисот да биде апликативен кога Хрватска ќе стане членка на ЕУ

А1он
Пратеникот Антонио Милошоски денеска во изјава за медиумите го пренесе ставот што бил изнесен од страна на ВМРО-ДПМНЕ на средбата во Собранието со министрите од
Македонија

Милошоски: Германците се чудат зошто ставивме европско знаменце на законите за коридорите 8 и 10

Орце Костов
Закон за урбанистичко планирање се разгледува на матично тело Комисија за транспорт и врски и урбанистичко планирање во секоја држава си има свои специфики поради
Македонија

Милошоски: Власта да излезе со решение за изборен модел со една изборна единица

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска порача дека прифаќаат изборен модел со една изборна единица и ја повика власта да излезе со решение, по што