antonio milososki

Македонија

Милошоски го спасија измените на кривичниот законик: Нема да одговара за злоупотреба на службена положба во „Моќник“

Орце Костов
Кај десет од обвинетите во предметот „Моќник“ во кој обвинети се и пратеникот Антонио Милошоски и неговиот татко, Јавниот обвинител изврши преквалификација на кривичното дело
Македонија

Милошоски до Маричиќ: Кога си неизживеан вицепремиер, умислен мачомен и без срам провоцираш жена, сопруга и пратеничка со недоличен сексизам

Орце Костов
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди пратеничката Дафина Стојаноска.
Македонија

Предвремени избори до крајот на оваа година, бара Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ изразил благодарност за сплотеноста на пратеничката група затоа што покажала дека ја почитува волјата на народот и е против наметнати уставни
Македонија

Милошоски: Словенија и Хрватска се согласија компромисот да биде апликативен кога Хрватска ќе стане членка на ЕУ

А1он
Пратеникот Антонио Милошоски денеска во изјава за медиумите го пренесе ставот што бил изнесен од страна на ВМРО-ДПМНЕ на средбата во Собранието со министрите од
Македонија

Милошоски: Германците се чудат зошто ставивме европско знаменце на законите за коридорите 8 и 10

Орце Костов
Закон за урбанистичко планирање се разгледува на матично тело Комисија за транспорт и врски и урбанистичко планирање во секоја држава си има свои специфики поради
Македонија

Милошоски: Власта да излезе со решение за изборен модел со една изборна единица

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска порача дека прифаќаат изборен модел со една изборна единица и ја повика власта да излезе со решение, по што
Македонија

Милошоски: Со Меџити министерството за здравство станува министерство за градежништво Тафталиџе 2, на поле на медицината тој е тотален анонимус и нема никакви стручни трудови

А1он
„Јас денес ќе зборам повеќе за министерството за здравство. Министерството за здравство односно министерство за градежништво Тафталиџе – 2, генерално така се од прилика распоредени
Македонија

(ВИДЕО) Милошоски до Ковачевски: Кои се лицата кои се разгледувале на Советот за Национална безбедност за прогласување на персона нон грата?

А1он
Во последните денови гледаме дека ескалираат односите помеѓу Бугарија и Македонија. За жал страната која што е оштетена во оваа ескалација е Република Македонија, чувствата
Македонија

Шилегов: Време е Милошоски да го напушти Собранието, двапати му падна косата до сега

Орце Костов
Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов по вчерашниот инцидент на една од собраниските седници на својот профил на Фејсбук порача дека му е време