Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Од:

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого се работи.

– Секоја состојба којашто има какви било индиции, има институции, има обвинителство, нека покренат постапки, нека ги повикуваат на разговори. Гледам, секој ден имаме докази. И денес слушнав за некоја од тие „бомби“ за финансирање кампањи за опозициски политички партии. Мора да има постапување, без разлика за кого тоа се однесува, рече Спасовски по увидот на градежните работи за спортска училишна сала во ОУ „Вера Јоциќ“ во Хиподром.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не откриваат детали од средбата Мицкоски – Ахмети

ВИДЕО: Мицкоски обвинува дека струјата поскапува поради партиските вработувања пред изборите

Искра Манојлоска

Мицкоски: Ќе се фокусираме да ја составиме новата Влада

Кристијан Ландов

Коневски до Мицкоски: Наместо да обединуваш на Илинден, ти клеветиш, оди си од ВМРО-ДПМНЕ

А1он

ВИДЕО: Мицкоски се извини за грешките кои некои луѓе од ВМРО-ДПМНЕ ги направиле

А1он

Мијалков му враќа на Мицкоски: Дали цената за амнестирање на твоите криминали е губење на изборите?

Ана Ололовска