razgovori

Македонија

Кичеец дал изјава во полициска станица за објавените аудио разговори со Мицкоски и Дака

Кристијан Ландов
Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ
Македонија

Шекеринска: Разговорот на Заев можеше да се спречи, ако се прислушуваше како што правеше Мијалков

Кристијан Ландов
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните Столтенберг и
Македонија

Нов прислушкуван разговор објавен на интернет

Кристијан Ландов
Нов телефонски разговор е објавен на руската мрежа „vk.com“, од лице со корисничко име Илија Громовник. Во аудиото се тврди дека се слуша гласот на
Свет

Одложени безбедносните разговори меѓу САД и Кина

Кина денеска соопшти дека планираните разговори во областа на безбедноста со САД се одложени на американско барање. Двете земји спорат околу трговските односи, како и