Нов прислушкуван разговор објавен на интернет

Од:

Нов телефонски разговор е објавен на руската мрежа „vk.com“, од лице со корисничко име Илија Громовник. Во аудиото се тврди дека се слуша гласот на актуелен пратеник. Во објаснувањето под аудио материјалот пишува „2019, прва од новиот сет бомби. Пратеник наркоман“. На профилот пишува дека моментална локација на објавувачот му е во Будимпешта, Унгарија.

На почетокот од разговорот, се слуша гласот на лицето за кое се тврди дека е пратеник како упатува пцости велејќи „Слушај, тие муабети можеш комотно да фатиш и да си ги носиш во три лепе п*зде материне“. Потоа вели „Еј брат што правиш? Можеш да се организираме пола да донесеш?“.

Пред еден месец, од истиот профил, на истата мрежа, беа објавени четири аудио материјали, во кои има разговори од сегашни и ексфункционери. Тогаш, премиерот Зоран Заев рече дека новите „бомби“ се дел од пакетот разговори предадени во СЈО, потенцирајќи дека се превземаат мерки да се утврди кој ги објавува.

Би можело да ве интересира

Објавени две „бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Се е во тефтерчето од Горде, ќе дојде време за пари

Ана Ололовска

Нови две снимки за Заев со непознат соговорник: Сашо е спремен на договор

Ландов

Николоски во нова снимка: Тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите

Ландов

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов