Кичеец преместен од отвореното, во полуотвореното одделение на затворот во Струга

Од:

Управата ја извршување на санкции ја информира јавноста дека осуденото лице Зоран Милески – Кичеец е преместено од отвореното во полуотвореното одделение во Затворот Струга.

dobivaj vesti na viber

„Тоа значи дека тој повеќе нема да може да ги користи олеснувањата кои ги добиваат сите осудени лица во отворените одделенија. Причина за ваквата одлука е новата кривична постапка која се води против Милески. Со ова решение тој ќе продолжи да ја издржува затворската казна и ќе биде достапен за истражните органи“, се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Поведени истраги против две лица за пронајдена дрога во подрумски простории во Скопје

Ландов

Приведени две лица во струшко, фатени со бесправно исечени дрва

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Кривична пријава за сопружници од Дебар што си го принудувале детето да питачи во Струга

А1он

ВИДЕО: Македонија, Белгија и Холандија во заедничка акција – уапсени 18 лица кои имале диви плантажи за канабис

А1он

Одреден притвор за битолчанецот кој се закануваше со убиства кон Јовески, Русковска и дипломати во Амбасадата на САД