zoran mileski kiceec

Македонија

Зоран Милески-Кичеец денеска треба да се јави во затвор за случајот „Рекет“

Мери Јордановска
Зоран Милески – Кичеец денеска треба да се јави на издржување на затворската казна од 3 години за случајот „Рекет“. Од Основниот Кривичен суд велат
Македонија

Апелација делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески за „Рекет“

А1он
Апелацискиот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески во случајот „Рекет“ на начин што ја потврди првостепената пресуда, по однос на вината
Македонија

Зоран Милески-Кичеец пуштен на слобода до правосилноста на пресудата

Кристијан Ландов
Зоран Милески-Кичеец е ослободен од домашен притвор, а со тоа, одлуката на жалбата за тригодишната затворска казна која ја има поднесено до Апелациониот суд ќе
Македонија

Зоран Кичеец редовно ги посетувал „Пелистерка“ и „Систина“, покажуваат ПИ-мерките на МВР

Кристијан Ландов
На судењето за случајот „Рекет“ продолжи објавувањето на посебните истражни мерки (ПИМ) за Бојан Јовановски – Боки 13 и осудениот Зоран Милески Кичеец. Тие од
Македонија

Јанева за разговорот Милевски-Јовановски: Се потврди дека никој не разговарал за рекет кога Камчев бил во притвор

Кристијан Ландов
По преслушувањето на дел од снимените разговори и докази во „Рекет“, меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милески-Кичеец, во судницата реагираше и обвинетата Катица
Видео Македонија

(ВИДЕО) Русковска: Задоволна сум од пресудата за Зоран Милески – Кичеец

Мери Јордановска
Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција вели дека е задоволна од пресудата за Зоран Милески – Кичеец, кој денеска беше