stoilkovski

Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Имотот на пратеничката Зајкова легализиран со лажна изјава?

А1он
Огромен криминален скандал повторно е поврзан со владејачкото мнозинство во Парламентот. Моника Зајкова, пратеник од редовите на ЛДП, верен гласач на законите на СДСМ, според
Македонија

Стоилковски: Шилегов потпишал договор за „Есенинова“ со нереална цена

А1он
Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот
Македонија

Стоилковски: Со нарачано сведочење се гние во затвор, за рекетирање се ужива во кафеани

А1он
Македонија е држава со која владее режим на мафијата, и во која има политички затвореници, осудени со драконски казни врз основа на некредибилни, крајно сомнителни
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Хеликоптерот е евтин само за деспотот и за неговите пажови

А1он
Хеликоптерите служат за екскурзии на режимот, за кревање на рејтинг, наместо за помош на луѓе, за спасување животи, како во кратовско, каде луѓе беа оставени
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Државата гори од пандемија и погреби, а Филипче и Заев возат мотори

А1он
Државата гори од епидемија и од погреби, а Венко Филипче и Зоран Заев си се возат на своите мотори. Режимот продолжува со одмор и релаксација
Македонија

Коневски најави тужба против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Стоилковски

А1он
Членот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен советник за град Скопје на Претседателот на партијата, Ивица Коневски, попладнево во допис до медиумите најави тужба против портпаролот на
Македонија

Стоилковски се извини за постот за министерката Ангеловска, доколку со метафората навредил нечии чувства

А1он
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски по реакциите дека неговиот пост во врска со министерката за финансии Нина Ангеловска бил сексистички денеска на „Фејсбук“ упати извинување
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали граѓаните на Македонија се должни да го плаќаат приватниот превоз и приватните состаноци на СДСМ?

А1он
СДСМ ја поистоветува државата со партијата. Прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели. Граѓаните им ги плаќаат возењата и партиските состаноци тука во
Економија

(ВИДЕО) Стоилковски: Заев и криминогената влада им кратат по 400 денари на секој пензионер

А1он
Зоран Заев и неговата криминогена влада во просек на секој пензионер ќе му скрати околу 400 денари месечно, рече Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. – Ако
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ подготвува изборен грабеж на претстојните избори

А1он
Отворено се сомневаме дека Зоран Заев и криминалниот картел повторно имаат намера да ја изиграат народната волја со истите методи што ги применија и на