silegov

Македонија

(ВИДЕО) Арсовска до Премиерот: Гледај си ги твоите проекти, кој ќе ти ги одземе тебе ингеренциите?!

Анита Петровска Рајковиќ
По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека
Македонија

ВИДЕО: Обвинетите тврдат дека не го запалиле „аудито“ на Шилегови, обвинителот е дециден дека ќе докаже

А1он
Двајцата скопјани, Андреј Јордев и Стефан Бисков кои шест месеци се во притвор како обвинети дека го запалиле возилото на сопругата од Петре Шилегов, на
Македонија

Запален автомобилот на сопругата на Шилегов: Почнаа да пукаат гумите, одма пријавивме

Кристијан Ландов
Во три часот по полноќ, во скопската населба Тафталиџе, настанал пожар во кој изгорел автомобилот кој го управувала Јасмина Шилегова, сопруга на ексградоначалникот на Скопје,
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Дрисла повеќе не го труе Скопје, инвестиравме во здравјето на граѓаните

А1он
Денес говориме за Дрисла – депонијата која девет години беше симбол на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, најопасен загадувач на воздухот во Скопје и опасност по здравјето
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Планетариумот на МКЦ го опремуваме по најновите технолошки стандарди, Скопје мора да продолжи напред

А1он
Скопје мора да продолжи напред со создавањето на квалитетни услови за образование на нашите деца, нашите најсакани, но и за сите оние кои се во
Македонија

Шилегов: Со секојдневниот бесплатен превоз за пензионерите, ги враќаме и помладите патници заради намалените гужви

А1он
Пензионерите, лицата со попреченост и лицата со ретки болести се само дел од категориите на граѓани кои ќе добијат бројни социјални поволности и бенефицирани услуги
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Почна асфалтирањето на булеварот Киро Глигоров во Гази Баба

А1он
„Драги скопјанки и скопјани, Скопје го менува својот лик. Скопје стана град кој ги поврзува своите граѓани. Булеварот Киро Глигоров е еден од симболите на
Македонија

СДСМ Скопје: Арсовска продолжува да тоне во лаги и манипулации за ветениот бесплатен превоз со електрични автобуси

А1он
Данела Арсовска секојдневно продолжува да ги манипулира скопјани за електричните автобуси. Скопјани знаат дека таа ветуваше електрични автобуси од 18 метри кои ги рекламираше на
Македонија

Висок функционер на ЛДП и директор на Универзална сала со поддршка за Шилегов

А1он
Филип Аврамчев, висок функционер на ЛДП и директор на Универзалната сала преку својот профил на ФБ изрази поддршка во вториот круг за кандидатот за градоначалник
Македонија

СДСМ Скопје: Бегањето од дебати на Данела потсетува на едно мрачно и тешко време за медиумите и демократијата во државата

А1он
„Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ, не се појави на за синоќа закажаната ТВ дебата на Канал 5, во која требаше да се