Висок функционер на ЛДП и директор на Универзална сала со поддршка за Шилегов

Од:

Филип Аврамчев, висок функционер на ЛДП и директор на Универзалната сала преку својот профил на ФБ изрази поддршка во вториот круг за кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

„Зедно со Петре го започнавме процесот на реконструкција на Универзална сала со огромен број разговори со граѓаните и културните работници.

Заедно стигнавме до финално решение.

Токму поради овие дебати, како и одредени технички проблеми задоцнивме со почетокот на реконструкцијата. Поддршката за Петре значи веќе в година сите заедно да уживаме во новата Универзална сала!“, напиша Аврамчев.

Би можело да ве интересира

ДИК одлучува по приговори од вториот круг на изборите за градоначалник на Дебар

Ана Ололовска

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он

Хекуран Дука го победи Беким Поцеста во Дебар за 138 гласа

Катерина Павлова-Николовска

Дука прогласи победа во Дебар

Ана Ололовска

Во Дебар затворени гласачките места

Ана Ололовска

Во Дебар се зголемува излезноста на гласачите

Ана Ололовска