proekti

Македонија

(ВИДЕО) Арсовска до Премиерот: Гледај си ги твоите проекти, кој ќе ти ги одземе тебе ингеренциите?!

Анита Петровска Рајковиќ
По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека
Македонија

(ВИДЕО) Официјално блокиран буџетот на Град Скопје: Скопјани оставени на милост и немилост

Анита Петровска Рајковиќ
И официјално е блокиран буџетот на Град Скопје, обелодени на прес-конференција градоначалничката Данела Арсовска. Со ова скопјани се оставени на милост и немилост, не може
Македонија

Тунтев: Каде се базенот, автобуската станица, пазарот и сите ветени проекти на Бакрачевски?

А1он
ВМРО ДПМНЕ и Никола Бакрачески во својата предизборна програма пред три години и четири месеци ветуваа преродба и забрзан развој на Охрид. ВМРО-ДПМНЕ и Никола