budjet

Македонија

(ВИДЕО) Официјално блокиран буџетот на Град Скопје: Скопјани оставени на милост и немилост

Анита Петровска Рајковиќ
И официјално е блокиран буџетот на Град Скопје, обелодени на прес-конференција градоначалничката Данела Арсовска. Со ова скопјани се оставени на милост и немилост, не може
Македонија

СДСМ: Со ребалансот на буџетот до ново покачување на платите и повисок животен стандард

А1он
СДСМ како одговорна партија продолжува со креирање и имплементација на реални и развојни економски мерки кои економијата ја движат напред и носат се повеќе пари
Македонија

Собранието започнува со расправата за ребаланс на буџетот

А1он
Во Собранието од денеска почнува расправата по ребалансот на буџетот за 2019 година. Предлогот за изменување и дополнување на Буџетот е точка на дневен ред