silegov

Македонија

Шилегов: Силна финансиска поддршка за граѓаните, 50% поевтин оброк за учениците, до 50% помал трошок за градинките

А1он
Покрај здравствените ризици кои ги донесе пандемијата на Ковид-19 во изминатите 2 години, силно беа погодени економијата и семејните буџети на граѓаните. Затоа, Град Скопје
Македонија

СДСМ Скопје: Зошто Арсовска денес не се возеше со двокатните автобуси на Коце?

А1он
Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Срамна е црната кампања против мене, со еден документ целосно ја демантирам

А1он
Во изминатите четири години го водев Скопје одговорно, чесно и посветено. Мојата единствена мисла беше изградбата на Скопје како модерна европска престолнина. Заедно направивме многу,
Македонија

СДСМ Скопје: Окрупнува поддршката за Петре Шилегов за вториот круг

А1он
По завршувањето на првиот круг од локалните избори во неделата и добиените резултати, започна обединувањето на демократските сили во државата, велат од СДСМ Скопје. Со
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов од Есенинова: Изградбата на улици и мостови кои поврзуваат не смее да запре

А1он
Скопје го промени својот лик. Скопје стана град кој ги поврзува своите граѓани. Есенинова е еден од симболите на тоа поврзување. Со изградбата на долгоочекуваната
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Ги обединуваме сите демократски сили за победа

А1он
Во првиот круг од изборите за градоначалник на Скопје учествуваа дури дванаесет кандидати, секој со своја визија за развојот на градот. Драго ми е што
Македонија

Шилегов очекува победа: Во вториот круг влегуваме изедначено, скопјани ќе излезат во поголем број

А1он
Петре Шилегов, кандидатот на СДСМ за Град Скопје, вели дека влегува во изборната трка во втор круг, со изедначен број на гласови со Данела Арсовска,
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Мостот „Михајло Апостолски“ е симбол на поврзувањето и на слободата

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов на последниот ден од изборната кампања од мостот на булеварот АСНОМ испрати, како што рече, „силна
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Со реконструкцијата на Универзална сала влегуваме во нова ера на македонската културна сцена

А1он
Универзална сала e омилената културна институција на многу скопјани, исполнета со многу концерти, со многу емоции, со многу љубов, многу радост. За многу деца, тоа
Македонија

ВИДЕО: Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ со поддршка за Шилегов

А1он
Градоначалникот на Љубљана, главниот град на Словенија, Зоран Јанковиќ, со видеопорака во пресрет на локалните избори во недела, го поддржа актуелниот градоначалник на Град Скопје