zajkova

Македонија

(ВИДЕО) Зајкова: Недозволиво е граѓаните да штедат, а политичарите да живеат како да е благосостојба

А1он
Започнуваме ново заедничко патување, тргнуваме во нов пресврт на политичкото делување на ЛДП, преку нова серија на средби со граѓаните и заедно со нив ќе
Македонија

Зајкова: Укинување на партиципација за основните лекарства на пензионерите, зашто секој е важен

А1он
Активното стареење е клуч за квалитетно ментално и физичко здравје, а социјалната сигурност и благосостојбата на заедницата кај повозрасното население во Северна Македонија е еден
Македонија

Зајкова: Секој човечки живот е важен, не смееме да се плашиме да го кренеме гласот против нечовечните, тирански режими

А1он
Исправени сме пред новата мрачна реалност, секојдневни конфликти, нови жестоки воени жаришта и бранови на терористички напади, нуклеарни закани, сајбер војни, глад, несигурност и брутални
Македонија

Зајкова: Борбата против современиот патријархат не е завршена, да ја славиме нашата храброст, нашата сила и нашата издржливост

А1он
На овој ден, мораме да ја потврдиме нашата посветеност да ставиме крај на родовото насилство и дискриминација, да го затвориме родовиот јаз во платите и
Македонија

Претседателката на ЛДП, Зајкова и Банка за храна поделија пакети за децата во згрижувачки семејства

А1он
Пандемијата од корона вирусот, економската криза предизвикана од неа, а сега и војната во Украина енормно ги покачија цените и го осиромашија џебот на граѓаните,
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Имотот на пратеничката Зајкова легализиран со лажна изјава?

А1он
Огромен криминален скандал повторно е поврзан со владејачкото мнозинство во Парламентот. Моника Зајкова, пратеник од редовите на ЛДП, верен гласач на законите на СДСМ, според
Македонија

Пратеничката Моника Зајкова хоспитализирана на Инфективната клиника поради Ковид-19

А1он
Пратеничката Моника Зајкова од ЛДП е позитивна на коронавирусот и е хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје, откако ѝ се влошила здравствената состојба. „Ви пишувам
Македонија

Зајкова: Во време на радикален национализам, иднината и на Македонија и на Европа е во ширењето на либералната идеја

А1он
Моника Зајкова, претседателот на ЛиДеМ, на денешното седмо изборно собрание, посочи дека Либерално демократската партија изминативе години, и во периодот на опозиција, и последниве години
Македонија

Зајкова: Никој не смее да биде осудуван доколку поседува одредена количина канабис за лична употреба

А1он
Претседателката на ЛиДеМ, Моника Зајкова излезе со став за декриминализација на канабисот . Таа вели дека секој има право на сопствен избор, и не смее