Стоилковски: Со нарачано сведочење се гние во затвор, за рекетирање се ужива во кафеани

Од:

Македонија е држава со која владее режим на мафијата, и во која има политички затвореници, осудени со драконски казни врз основа на некредибилни, крајно сомнителни и однапред договорени сведоци кои што менуваат изјави во замена за помали казни.Во Македонија милениците на режимот на мафијата, оние кои што го поддржувале и учествувале во криминалот на мафијата, а се фатени и со аудио-видео снимки познати на јавноста, се осудуваат минимално, и иако осудени или се дома или се уште се шетаат низ улиците рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

„Милески, Кичеец, Кичевскиот, е десна рака на режимот на мафијата, човекот кој што е организатор на „Рекет“ заедно со Катица Јанева, пуленката на Заев, и Боки 13, , Кичевскиот е врзан во бизнисот меѓу Дака и режимот на мафијата, за што и Заев потврди дека влијаел на одлуките на тетовскиот Совет за „ШИК Јелак“, Милески Кичеец, Кичевскиот е човек кој што одработувал за режимот на мафијата, и сега иако цел свет го виде како излегува и заминува со полната Луј Витон торба, полна со рекет, наместо в затвор, ужива на летните тераси.Наспроти ова, во затвор, во најлоши услови, со огромни казни, лежат луѓе за кои што цела држава бара повторно судење, заради искази на некредибилен сведок, за што веќе се јавно објавени и неговите лични тајни сведоштва дека се осудени невини луѓе за делото за кое што се пресудени овие драконски казни“ – вели Стоилковски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ѓорчев: Владата на Димитар Ковачевски направи катастрофа низ цела Македонија во секое село и општина

(ВИДЕО) Мицевски: Власта нема слух за граѓаните во врска со уставните измени

(ВИДЕО) Љутков: Владата дава поддршка само на градоначалниците од СДС

Алесандар Николоски стана татко, неговата сопруга на свет го донесе Јосиф

А1он

Мицкоски: Во Комисијата за Уставот се зборува Македонија да стане бинационална држава, со два народи и неколку етнички заедници

Орце Костов

Работна група без ВМРО-ДПМНЕ ќе работи на нов Изборен законик

Орце Костов