katica

Македонија

СЈО: Катица Јанева не е член на ниедна политичка партија

А1он
Во изминатиот период предмет на интерес на повеќе медиуми беа членската книшка на политичката партија СДСМ и уплатницата за наводна верификација на членство на кои
Македонија

Зврлевски и обвинителите до Катица Јанева: Постапувате срамно непрофесионално

А1он
Јавните обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје испратија отворено писмо до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Писмото го објавуваме во целост. Ние, јавните обвинители од Основното
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Ќе останам ако треба и до јануари во УБК, податоците ќе ги земам

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева еден час по полноќ повторно даде изјава при што уште еднаш кажа дека Управата за безбедност и контраразузнавање не соработува
Македонија

Јанева најавува дека ќе дежура, не заминува од пред УБК

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и по цел ден не заминува од пред Управата за безбедност и контраразузнавање. СЈО се огласија преку нивната Фејсбук страница
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Со Хан разговаравме за продолжување на мандатот на СЈО

А1он
По средбата со Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, Катица Јанева изјави дека се разговарало за работата во изминатиот период и за предизвиците со кои се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Навредите од Авировиќ со кои се премина црвената линија

А1он
Иако не е член на комисијата за политички систем, пратеничката од редовите на Социјалистичката партија на Македонија, Владанка Авировиќ два часа во континуитет ја навредуваше