ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е продолжена рака на СДСМ

Од:

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавата на Катица Јанева.

„Катица Јанева е новиот Петре Шилегов. Со последната скандалозна изјава дадена во ЕУ-Инфоцентарот во Скопје се промовираше во најверен поданик на аболицираниот криминалец Зоран Заев, кој лаже и клевети, давајќи политички изјави и квалификации.

Катица Јанева е срам за правната фела. Веќе нема дилеми дека таа не работи по закон, непристрасно и професионално. Катица Јанева е продолжена рака на СДСМ. Катица Јанева нема никаков професионален интегритет и кредибилитет. Затоа поддршката што ја има не оди подалеку од Бихаќка и од штабовите на СДСМ.

Ако Катица Јанева навистина гонеше криминал, нејзиниот наредбодател Зоран Заев одамна ќе беше во затвор.

Катица Јанева има нарачка и цел да го оцрни и ослаби ВМРО ДПМНЕ, како партија која секогаш застанувала на браникот на државните и национални интереси. Истата цел ја имале многумина пред неа и не успеале. Нема да успее ниту Катица Јанева“ се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Прогласена кризна состојба, а паралелно избори во Штип

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трајковска: Богдановиќ месечно од „Лимак“ добива околу 80.000 евра, никој не знае каде овие пари одат

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бега од избори, а бара широка Влада

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Милошоски: Проектот наречен Заев, Филипче и Димитров е готов и треба да си дадат оставка, формирање на Влада на експерти веднаш

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев во исто време во Штип каде има 502 активно заразени, прогласуваат криза и туркаат избори

Ана Ололовска